Популярний сайдинг або оригінальний блок хаус – що вибрати?

Оздоблення будинку – знову питання: «Який же матеріал використовувати»? У зв’язку з актуальністю даної теми пропонуємо детальний аналіз від нашої компанії і визначимо критерії вибору, переваги.

Так який же матеріал вибрати при обробці будинку?

Оскільки найбільш поширені сайдинг і блок хаус з пластика, дерева, металу, то основні критерії вибору такі:

  • зовнішня або зовнішнє опорядження;
  • кліматичні умови;
  • необхідність теплоізоляції і звукоізоляції;
  • температура середовища.

Додатковими умовами є геометрична форма, колірна гамма, вартість. Відмінною особливістю блок хауса є його сферична зовнішня поверхня, яка імітує зруб з дерева. Сайдинг має плоску поверхню або імітує кам’яну обробку.

Читайте також: Оздоблення фасаду будинку фальшбрусом

Слід відразу зазначити, що в даний час не використовують дерево для сайдинг панелей в зв’язку з великою кількістю недоліків. Для великих будівель застосовують найбільш часто метал і пластик.

Дерев’яний блок хаус

Блок хаус КиевВ продажу існує матеріали класу А і В. Перший з них припускається наявність незначних пошкоджень (вм’ятин, сучків). Другий більш якісну рівну поверхню, але його вартість дорожче. Є у продажу і матеріали найвищої якості.

Їх переваги в екологічності, оскільки для їх виробництва використовуються натуральна деревина. Завдяки цьому вони використовуються в приміщеннях з підвищеними вимогами до мікроклімату в них. Блок хаус забезпечує хороші звуконепроникність і теплоізоляцію. Дані панелі легко демонтуються при необхідності (пошкодження, перенесення розеток, перестановка меблів, набухання від атмосферних опадів).

«Мінусами» деревини є порівняно низька вологостійкість і пожежна безпека. Стійкість до вологи можна збільшити, провівши фарбування або лакування, а негорючим, просочивши кожен елемент конструкції в спеціальній вогнетривкій суміші.

Блок хаус із пластику й металу

Блок хаус из пластика и металлаБлок хаус для зовнішньої обробки застосовують з металу і пластика, завдяки їх більшійї стійкості до впливу зовнішнього середовища. Вони також можуть імітувати дерев’яний малюнок, при цьому мають більший колірний діапазон. Пластикові панелі значно легші (близько в 15 разів), ніж з дерева і металу (близько трьох раз) і мають негорючі властивості. При наявності зовнішнього джерела горіння вони плавляться. Можна також посилити їх захисні властивості, використовуючи спеціальне просочення.

Металеві панелі взагалі не запалюються, і мають гарну міцність і довговічність. Довговічність забезпечена багатошаровою структурою і покриттям з полімерного матеріалу.

Монтаж блок хауса для обробки

Кріпляться панелі на латах з дерева, межу з якої укладають утеплювачем. Пластикові найлегші, відповідно і обрешітку для них робити легше і простіше. Кріплення здійснюється саморізами або цвяхами. Можна використовувати кляймери – спеціальні металеві кріплення для прихованого монтажу. Вони допоможуть уникнути тріщин матеріалу при монтажі. Щоб в швах не накопичувалася волога і пил, панелі необхідно розташувати, так щоб пази були спрямовані вгору, а шипи вниз. Зверху і знизу останніх панелей залишається зазор для забезпечення природної вентиляції.

Читайте також: Блок хаус в інтер’єрі

Після монтажу проводиться лакування або фарбування, для довготривалого використання. Малярські роботи проводяться два рази, між якими поверхня шліфується для подальшого надання глянсовості. Пластикові та металеві панелі, як правило, післямонтажної обробки не потребують.

Оскільки ви стоїте перед вибором блок хаус або сайдинг, розглянемо і ці панелі. Відзначимо, що монтаж у більшості мало відрізняється від вищенаведеного, з використанням замкового механізму.

Стандартний сайдинг

Стандартный сайдингСтальние панелі мало відрізняються за характеристиками від металевого блок хауса, за винятком форми. Алюмінієві значно легше і використовуються частіше в багатоповерхових будинках. Їх простіше монтувати, в порівнянні з важкими сталевими. А властивості поверхневого оксиду забезпечують відмінний природний антикорозійний захист. Мідні мають дуже привабливий зовнішній вигляд, не відрізняється монтажем, але у них дуже висока вартість.

Пластикові ПВХ панелі здатні імітувати цегляну кладку, натуральний камінь, матеріал з дерева. І вони схожі за властивостями з блокхаусом, такого ж матеріалу. А ось цокольний сайдинг характеризується підвищеною міцністю, тому він застосовується, в нижній частині будівель, де більш несприятливі експлуатаційні умови.

Фіброцементний і керамічний сайдинг

Фиброцементный и керамический сайдингФіброцементні панелі виробляються комбінуванням цементу і прессволокон целюлози. Монтаж виконується без замкових з’єднань, як у більшості інших. Монтаж здійснюється «внахлест» із застосуванням кондукторів. Вони вимагають застосування спеціальних інструментів і обладнання, і порівно складного монтажу. Тому практично завжди монтуються професійними будівельниками

Керамічний сайдинг виробляють зі складу глини з декількома видами мінералів. Він має низку переваг перед іншими: екологічна чистота, гіпоалергенність, пожежна безпека, стійкість до зовнішніх впливів (аналогічно керамічній плитці).

Отже, можна зрозуміти, що з такого вибору оздоблювального матеріалу вам необхідно прийняти ряд попередніх рішень, щоб купити блок хаус або сайдинг. Крім вищевказаних критеріїв, це розуміти дизайн будинку, колірні поєднання, ви будете виконувати роботи самостійно або фахівці, і як скоро готові виконати зміну обробки.