Оздоблення фасаду будинку фальшбрусом

Отделка фасада дома фальшбрусомОостаннім часом такий екологічно чистий і естетично привабливий матеріал, як деревина, стає все більш популярним в сучасному заміському будівництві. Правда, дозволити собі котедж, повністю виконаний з натурального дерева, можуть далеко не всі. Вихід з цієї ситуації є! Відмінною альтернативою натурального дорогого бруса є його якісна і прийнятна за ціною імітація – фальшбрус.

Фахівці підтверджують, що обшивка фальшбрусом фасаду нової будівлі або старого цегляного будинку створює повну імітацію сучасної і стильної споруди, повністю зведена з натурального профільованого бруса.

Що таке фальшбрус

Якісно висушені і ретельно оброблені шпунтовані (тобто мають спеціальні пази для з’єднання) дошки зі скошеними краями називаються фальшбрусом.

Звичайный людині важко відрізнити відрізнити обшиту імітацією бруса будову від аналогічного котеджу, виконаного повністю з натурального дерева, практично неможливо.

Як виготовляється фальшбрус

На першому етапі всі дошки проходять попереднє сортування залежно від наявності вад: відколів, тріщин, сучків і т.д. Матеріали ідеальної якості вважаються екстра-класу, а потім маркуються в порядку спадання від A, до B і C.

Ретельно відсортовані дошки відправляються в спеціальну сушильну камеру, де досягають оптимального рівня вологості. Добре просушені дошки набувають оптимальні параметри за формою і розмірами і в процесі експлуатації потім не деформуються. Перевіряють параметр вологості спеціальним приладом, вологоміром. Відповідно до ГОСТу він не повинен перевищувати 12%.

Формування фальшбрусу відбувається на спеціальних фрезерувальних верстатах. Він розпилює дошку на частини, а одночасно формує в ній пази для монтажу і термопази (останні необхідні для забезпечення вентиляційного простору між стіною і прикріпленою до неї вагонкою).

На заключному етапі (він не є обов’язковим) на повністю готову дошку наносяться антисептики і матеріали, що знижують її горючість.

Види оздоблювального матеріалу

Імітація бруса може проводитися з деревини різних дерев.

  • Ялиновий – легкий і міцний, але слід враховувати, що він містить порівняно невелику кількість смол. Майте на увазі, що такі дерев’яні планки є більш уразливими до зовнішніх впливів і корозій, тому вони в обов’язковому порядку повинні якісно просочуватися антисептиками і протигрибковими захисними засобами.
  • Сосновий є оптимальним за ціною і якістю. У ньому, у порівнянні з ялиновим побратимом, міститься набагато більше природних смол, які надійно його захищають від різноманітних пошкоджень в процесі експлуатації. Правда, варто врахувати, що для більшої довговічності таку вагонку також слід час від часу обробляти якісними антикорозійними матеріалами.
  • Імітація бруса з кедра. Цей матеріал вважається найбільш елітним, але в той же час найбільш дорогим варіантом.

Такий брус також варіюється за розмірами. Його ширина може різнитися від 9 до 20 см, товщина – від 1,6 до 4,5 см, а довжина – від 1 до 6 м. Такий значний вибір будматеріалу надає можливість споживачам безпомилково підібрати найбільш підходящі для їхніх цілей розміри дощок і мінімізувати згодом їх підрізування в процесі монтажу.

Зверніть увагу! Фальшбрус може використовуватися як для монтажу фасаду будівлі, так і для внутрішньої обробки. Слід врахувати, що для останнього варіанту фахівці радять вибирати вагонку з мінімальною товщиною, щоб зберегти якомога більше житлового обсягу в кімнатах. Для зовнішніх же робіт навпаки – найкраще підійдуть дошки з максимальною товщиною.

 Чому будинки з фальшбрусу дуже популярні

Багато споживачі віддають перевагу саме цьому оздоблювальному матеріалу з наступних причин.

  • Натуральність. Ця шпунтованная вагонка виробляється зі справжнього екологічно чистого дерева і ні в чому не поступається своєму старшому побратиму, профільованому брусу. Вона також не має в своєму складі будь-яких хімічних і шкідливих для здоров’я елементів і в змонтованому вигляді відрізнити від справжнього бруса майже неможливо.
  • Прийнятність за ціною і долвовічність. Ціна імітації набагато нижче справжнього бруса, але це ніяк не позначається на її якості та довговічності. До того ж цей будматеріал має особливий компенсаційний жолобок. Він запобігає розтріскуванням дошки уздовж волокон навіть при самій сильній спеці і забезпечує довговічність і естетичну привабливість змонтованої дерев’яної стіни.
  • Естетичність. Навіть старі будинки які  втратили з часом свою привабливість будівлі можна перетворити в привабливий оздобивши його фальшбрусом. До речі, з його допомогою можна навіть приховати або применшити огріхи, пов’язані з попереднім будівництвом, (нерівну кладку, потріскані стіни та ін.). Адже дошки, що імітують брус, без проблем кріпляться на будь-які поверхні (цегла, цемент і т.д.).
  • Простота в монтуванні. Система «паз-шип» дуже проста в застосуванні. Провести монтаж такої вагонки може навіть людина, яка не стикалася раніше з таким видом робіт.

Оздоблення фальшбрусом: етапи і особливості виконання

Етап перший, підготовчий. Стіни необхідно ретельно очистити від бруду і фарби, закласти в них всі ямки і тріщинки. Потім на них внахлест слід закріпити захисну плівку пароізоляційну (місця накладання повинні бути ретельно проклеєні).

Наступним кроком є ​​кріплення до стін за допомогою дюбелів дерев’яної обрешітки (вона виконується з попередньо обробленого спеціальними захисними засобами бруса 30×30).

Зверніть увагу! Для досягнення якісного кінцевого результату при створенні обрешітки слід використовувати будівельний рівень.

Зверху обрешітки потрібно укласти утеплювач з мінімальним коефіцієнтом теплопровідності (це може бути мінвата, пінопласт і т.д.). Зверху його слід укрити вітрозахисною плівкою (для цієї мети рекомендується використовувати один суцільний лист поліетилену без швів). Потім встановлюється ще одна лата, а на неї вже за допомогою саморізів кріпиться фальшбрус, монтаж якого слід починати знизу строго горизонтально.

Оздоблення імітацією бруса всередині будинку

Подальша обробка поверхонь з фальшбрусу

Що залишилися після вкручування самонарізів або шурупів отвори рекомендується ретельно зашпаклювати. Також слід закрити шпаклівкою всі щілини між шипами і пазами (якщо такі є). Готову стіну для збереження привабливості та продовження терміну служби слід обробити спеціальними засобами: воском або лаком.

Про те, як відбувається монтаж і встановлення цього будматеріалу, ви можете дізнатися з відео, розміщеного після статті.

Потрібен якісний фальшбрус за прийнятними цінами? Звертайтеся в компанію Волиньліс! Наші менеджери допоможуть вам підібрати найбільш підходящі за розмірами пиломатеріали та оформити замовлення. При необхідності ви також можете замовити у нас послугу доставки будматеріалів за адресою будівництва вашого об’єкта. Телефонуйте!

Оздоблення імітацією бруса фасаду дерев’яного будинку