Дошка для підлоги з модрини

Доска пола из лиственницыСучасні магазини будматеріалів сьогодні пропонують найширший вибір різних підлогових покриттів. Особливо виділяється серед них екологічно чисте і естетично привабливе дерево. Зокрема дошка для підлоги з модрини набуває серед українців все більшої популярності.

Чим же такий хороший цей оздоблювальний матеріал? Чи у всіх приміщеннях можна його використовувати, і який догляд йому необхідний? Вивчимо ці та інші питання більш ґрунтовно.

Дошка для підлоги з модрини – в чому її переваги?

Як відзначають фахівці, цей чудовий обробний матеріал має чимало переваг.

 • Дуже довговічний. Просочені природною смолою дошки не бояться вологи. Вони не деформуються і не гниють згодом під її впливом.
 • Має низьку теплопровідність. Підлога з такого матеріалу зберігає природне тепло навіть в холодну пору року. Його не потрібно додатково застеляти різними килимками і доріжками.
 • Створює в приміщенні комфортний мікроклімат. Модрина має дуже пористу структуру. Ця особливість дозволяє підлозі «дихати». До того ж він поглинає наявну в приміщенні зайву вологу, а потім також легко її випаровує при необхідності.
 • Корисний для здоров’я. Ця унікальна дошка для підлоги (модрина містить в своєму складі особливі речовини – фітонциди, які вважаються природними антибіотиками) має властивості зміцнення імунітету і поліпшення дихальної функції. Науково доведено, що люди, які проживають в приміщеннях з таким покриттям підлоги, рідше страждають мігренню і різними простудними захворюваннями.
 • Доступний за ціною. Модрина є менш дорогим матеріалом, ніж дуб або тик.

Де використовується дошка для підлоги з модрини

Сьогодні цей чудовий і довговічний матеріал застосовується як в обробці житлових приміщень (котеджів або квартир), так і підсобних. Завдяки своїм відмінним вологостійким властивостям підлога з модрини є відмінним варіантом для бань або басейнів.

Прийміть також до уваги, що це унікальне дерево дуже стійке до різниці температур (витримує перепади від +50 до -60 градусів Цельсія). З цієї причини його можна використовувати як усередині приміщень, так і зовні: на садових доріжках, балконах, терасах і т.д.

Підлога з модрини: особливості укладання і догляду

Щоб викладені з модрини дошки служили протягом багатьох років, фахівці радять дотримуватися при їх монтажі наступних рекомендацій.

 1. Укладати їх слід строго горизонтально. При найменшому перекосі підлогового покриття в майбутньому можливий нерівномірний розподіл навантажень на нього, і, як наслідок, подальша деформація окремих дощок.
 2. Для вільної вентиляції повітря укладати покриття необхідно на спеціальні попередньо підготовлені лаги.
 3. Не слід брати в роботу матеріал відразу ж після доставки. Він повинен попередньо відлежатися кілька днів (від 5 до 7) і адаптуватися до того приміщення, де буде потім покладений.
 4. Добре, якщо вироблена з будь-якого натурального дерева масивна дошка для підлоги (модрина в тому числі) буде попередньо якісно оброблена спеціальними захисними засобами. Ця обережність допоможе збільшити термін служби викладеного з неї підлогового покриття.

Врахуйте також, що як би професійно не була покладена шпунтована дошка для підлоги з модрини, вона все одно вимагає потім особливого за собою догляду.

 • Нанесений на підлогове покриття захисний шар слід періодично освіжати. Частота залежить від прохідності приміщення.
 • Мити підлогу бажано чистою водою без застосування хімічних засобів.
 • При збиранні рекомендується використовувати не мокру, а трохи вологу, добре віджату від води ганчірку.

Придбати дошки з модрини відмінної якості і за прийнятними цінами пропонує всім бажаючим компанія «Волиньліс». Звертайтеся!